FAQ

Często zadawane pytania

Co to jest hipnoza?

Hipnoza jest stanem zmienionej świadomości, podczas którego podświadomość jest bardziej otwarta na podane sugestie. Wchodzimy i wychodzimy w stany hipnotyczne wielokrotnie podczas każdego dnia, przyswajając sobie różne informacje w sposób nieświadomy i świadomy. Indukcje autohipnotyczne działają na poziomie nieświadomym i mają na celu jedynie osiągnięcie Twoich Celów.

Czy podczas transu hipnotycznego i autohipnotycznego będę spał?

Będziesz bardzo dobrze zrelaksowany i jednocześnie świadom wszystkiego, co się dzieje. Możesz znaleźć się w stanie błogiego rozluźnienia i twoja wyobraźnia może dryfować, podążać za słowami, na swój sposób je przekształcać na obrazy. Może się także zdarzyć, że zaśniesz. Stan relaksu i marzeń, to stan, w którym działa hipnoza.

Czy będę pamiętał wszystko?

To zależy od tego, jak głęboko pozwolisz sobie wejść w stan hipnozy. W większości przypadków będziesz pamiętał wszystko, albo prawie wszystko, albo tylko pewne doświadczenia.  Zauważysz, że sugestie przekazane ci podczas hipnozy pojawią się ponownie w twojej świadomości, zaraz, po wyjściu z transu, albo za jakiś czas. Pojawią się, jako myśli powodujące zmiany w sposobie myślenia i odczuwania.

Skąd mam wiedzieć, że wyjdę z hipnozy?

Dotychczas nikt jeszcze nigdy nie pozostał na zawsze w hipnozie, niezależnie czy był wprowadzany w trans przez hipnotyzera, czy też sam wprowadzał się w trans za pomocą autohipnozy. W skrajnym przypadku stan transu przechodzi w zdrowy sen i budzisz się wyspany.

Czy są jakieś skutki uboczne hipnozy?

Jedynymi skutkami ubocznymi są korzystne odczucia, uczucie zrelaksowania i bardziej pozytywne podejście do siebie i swojego otoczenia.

Czy w hipnozie można mnie zmusić do czegoś?

W stanie transu hipnotycznego, niezależnie jak wywołanego nie można nikomu nakazać zrobienia czegoś, co jest sprzeczne z jego poczuciem etyki. W przypadku podania sugestii sprzecznej z poczuciem etycznym, taka sugestia jest niejako automatycznie odrzucana, a osoba wychodzi z transu.

Jak to jest być zahipnotyzowanym?

To zależy od osoby. Niektórzy mówią, że ich ciało było ciężkie, jak kłoda drewna, inni mówią, że odpłynęli do świata fantazji i marzeń, a jeszcze inni zastanawiają się, czy byli w hipnozie, bo wszystko dokładnie pamiętają. Zdecydowana większość osób uważa to za wspaniałe uczucie, doskonały relaks, najlepszy, z jakim się spotkali.

Jak słuchać nagrań autohipnozy?

W spokojnym i bezpiecznym miejscu, miejscu, w którym nikt ci nie będzie przeszkadzał. Możesz słuchać tyle razy, ile chcesz. Nie ma żadnych w tej dziedzinie ograniczeń, zarówno, co do ilości, jak i pory doby. Ty decydujesz, kiedy, gdzie i ile razy chcesz słuchać nagrania indukcji autohipnozy oraz kiedy i gdzie. Oczywiście nie słychami nagrań autohipnozy prowadząc samochód albo wykonując jakieś prace lub czynności wymagające pełnego skupienia i refleksu.

Brak możliwości komentowania.