Indukcja hipnozy Dave Elmana

Procedura hipnotyczna mająca na celu wprowadzenie w hipnozę za pomocą indukcji Dave Elmana.

Indukcja Dave Elmana jest jedną z ciekawszych indukcji pozwalających niemalże każdego wprowadzić w stan hipnozy.

Zaletą indukcji Elmana jest jej prostota. Wystarczy dokładnie opanować procedurę i zgodnie z nią postępować, a daje to możliwość wprowadzenia, niemalże, każdego w stan hipnozy. Swoją popularność zawdzięcza powtarzalności, niezależnej od predyspozycji osoby poddawanej hipnozie. Za każdym razem wykonywane są te same kroki, co z jednej strony pozwala na uzyskanie pełnej perfekcji w jej używaniu, a z drugiej uwalnia od dobierania sposobu indukowania do konkretnej osoby.

Intencją Elmana było propagowanie hipnozy i jej zastosowań. Z tego powodu na podstawie swoich doświadczeń i obserwacji opracował jedną ze skuteczniejszych technik hipnotycznych zarówno pod względem prostoty stosowania, jak i skuteczności.

W chwili obecnej istnieje bardzo wiele mutacji indukcji Dave Elmana, jednak podstawowa wersja nie straciła nic ze swojej pierwotnej skuteczności i z tego powodu warto jej używać. Dla jej skuteczności wystarczy dokładnie ją wykonać, krok po kroku. Każdy krok ma swoje własne testy pozwalające na sprawdzenie skuteczności jego wykonania, a to sprawia, że powodzenie we wprowadzaniu w trans hipnotyczny dowolnej osoby jest bardzo duże.

Indukcja Dave Elmana nie jest hipnoterapią, a jedynie techniką uzyskiwania stanu transu hipnotycznego! Po uzyskaniu i potwierdzeniu stanu transu hipnotycznego rozpoczyna się właściwa terapia.

Brak możliwości komentowania.