Autohipnoza wzmacniająca poczucie własnej wartości i pewności siebie

Procedura hipnotyczna mająca na celu zwiększenie poczucia własnej wartości i pewności siebie.

Skrypt procedury może być wykorzystany zarówno podczas korzystania z hipnozy wlanej – autohipnozy, jak i podczas hipnoterapii. Celem procedury jest zwiększenie, wzmocnienie poczucia własnej wartości, lepszego postrzegania samego siebie.

Technika oparta o prace dr Johna Hartlanda, którego procedura autohipnozy została uznana za swoistego rodzaju rewolucję. Okazała się niezwykle skuteczna. Tym, co odróżniało podejście Hartlanda od podejścia innych hipnoterapeutów to wzmacnianie osoby, a nie osłabianie objawów.

Obecnie stosowane procedury są znacznie bardziej dopracowane i zdecydowanie szybsze, jednak nadal opierają się na schemacie Hartlanda.

Procedura opiera się na wprowadzeniu osoby w stan transu za pomocą hipnozy lub autohipnozy, a następnie podaniu sugestii wzmacniających pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Trans hipnotyczny i sposób jego wykorzystania jest doskonałą metodą do podniesienia poczucia własnej wartości i samooceny. Procedura zawarta w tym skrypcie działa, ponieważ wykorzystuje ukryte moce podświadomości. W ten sposób buduje się siłę mentalną poprzez przypisanie osobie zdolności do przejęcia kontroli nad sobą i to przejęcie kontroli nad swoim życiem jest główną siłą.

Podczas wykonywania procedury osoba uczy się, że posiadanie możliwości wyboru jest tym samym, co posiadanie kontroli. W następnym kroku następuje nauka radzenia sobie z relacjami międzyludzkimi, oraz problemami zdrowotnymi. Technika uświadamia i uczy osobę w transie, że będzie mogła sobie w przyszłości poradzić z problemami, jakie przyniesie życie. Tym samym zwiększa samoocenę i poczucie własnej wartości poprzez świadomość umiejętności radzenia sobie w przyszłości.

Przeważnie procedura jest wykorzystywana, jako część sesji tak autohipnozy lub hipnoterapii mających na celu poprawę samooceny i zwiększenie własnej pewności siebie oraz w przypadkach występowania problemów ze stresem i lękiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *