Autohipnoza

„Umysł jest biednym panem, ale potężnym sługą”.

W życiu już tak jest, że kierujemy się naszymi nieświadomymi myślami, przekonaniami, obawami i pragnieniami. Mamy tendencje do powtarzania utrwalonych wzorców i nawyków.

Autohipnoza jest w nas

Nie wiem, czy wiesz, ale możesz to zmienić i możesz to zrobić samemu, niemalże bezboleśnie. Możesz wziąć życie w swoje ręce i nim kierować, zgodnie z tym, czego chcesz i czego pragniesz, a nie tylko poddawać się biegowi wyrażeń i podążać z prądem, myśląc sobie „Jakoś to będzie”.

Autohipnoza to niezwykłe i potężne narzędzie za pomocą, którego możesz przejąć ster życia w swoje ręce. Za jej pomocą możesz odzyskać spokój wewnętrzny, nabrać dystansu do wszystkiego cokolwiek się dzieje, lub może się zdarzyć.

Możesz zmienić swoje nawyki i zrealizować swoje cele i marzenia.

Z pomocą autohipnozy możesz poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, pozbyć się niechcianych nałogów, zapanować nad swoją wagą i wiele, wiele więcej.

Nie wiem, czy wiesz, ale masz w zasięgu swojej ręki wszystko, co jest ci potrzebne do wykonania w sobie zmiany takiej, jakiej pragniesz.

Autohipnoza, jest stanem, w którym samodzielnie wchodzisz w trans. Możesz użyć autohipnozy w celu zmniejszenia stresu i niepokoju, lub możesz skierować ją na przełamywanie nawyków i osiąganie celów.

Musisz tylko wiedzieć, że to wszystko, co mówimy i robimy, wynika z tego, co kryje się w naszym nieświadomym umyśle. Stajesz się tym, o czym myślisz i jak myślisz.

Autohipnoza, czyli hipnoza własna, albo hipnoza samoistna.  Niezależnie jak nazwiemy autohipnozę, musimy wiedzieć, że jest to forma hipnozy, w której samodzielnie wprowadzamy się w stan hipnozy.

Czym jest autohipnoza i hipnoza?

Zarówno hipnoza, jak i jej szczególna forma, autohipnoza, jest stanem całkowicie naturalnym, z którego każdy z nasz korzysta niemalże kilka, jeśli nie kilkanaście razy na dobę, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Każdy z nas posiada pewną, szczególną zdolność, skupiania się. Skupiania się do takiego stopnia, że cały zewnętrzny świat, dźwięki, obrazy, doznania, nie mają znaczenia. Tak, jak gdyby w ogóle nie istniały.

Jeśli sięgniesz do swojej pamięci, znajdziesz takie chwile, kiedy oglądałeś jakiś film, słuchałeś muzyki, a może czytałeś pasjonującą książkę, albo też z kimś rozmawiałeś lub coś robiłeś, i czas przestawał istnieć, postacie z filmu stawały się niemal rzeczywiste. Kiedy ktoś coś do ciebie mówił, a ty byłeś tak pochłonięty tym, co właśnie robiłeś, że nie słyszałeś, co do ciebie mówił, albo odłożyłeś książkę, spoglądając na zegarek, byłeś zdziwiony, że upłynęła godzina z kawałkiem, a wydawało ci się, że to była dosłownie chwila. To właśnie są stany transu hipnotycznego, których doświadczamy.

Teraz, kiedy już wiemy, jak wygląda stan transu hipnotycznego warto zdać sobie sprawę z tego, że jest to taki stan, w którym umysł jest otwarty na przyjmowanie różnych sugestii. Sugestią jest dowolna, pożądana, a czasami nie, wiadomość, informacja adresowana do twojej podświadomości, która w normalnym stanie świadomości podlega ocenie przez część analityczną umysłu, natomiast podczas transu wchodzi bez poddania ocenie.

Skoro już wiesz, na czym polega autohipnoza i czym jest sugestia, pora zastanowić się nad sposobem wykorzystania tego mechanizmu dla siebie, dla swoich potrzeb. Za pomocą mechanizmu autohipnozy można uzyskać dostęp do zasobów swojej podświadomości, zmieniać to wszystko, co sprawia problemy, nabywać nowe przekonania i nawyki.

Podświadomość to niezwykłe miejsce w umyśle zawierające wszystkie emocje, przekonania, nawyki i wspomnienia. To tak, jakby była możliwość zrobienia porządku w pokoju, w którym część zgromadzonych rzeczy leży w nieładzie i aż prosi się o uporządkowanie, a drzwi do tego pokoju pozostają zamknięte.

Autohipnoza daje klucz do otwarcia drzwi do podświadomości i narzędzia do posprzątania pokoju, wprowadzenia w nim ładu i harmonii.

Zamiast czekać, aż coś stanie się samo, zmieni się los, już teraz zacznij korzystać z potęgi autohipnozy i zmieniaj swoje życie na lepsze.

Brak możliwości komentowania.