Wyobraźnia kreująca rzeczywistość

Wizualizacja właściwie prowadzona jest bardzo wydajna i skuteczna. To od ciebie zależy, czy chcesz z niej skorzystać.

Wizualizacja polega na użyciu wyobraźni do wywarcia wpływu na siebie celem wprowadzenia zmian w sobie. Tym samym wizualizacja jest formą autohipnozy.

Nienależnie od tego, czy zdajemy sobie sprawę z tego, czy też nie, wizualizacji używamy codzienne. Jedyną różnicą, jaka dzieli wizualizację wykorzystywaną w autohipnozie i tą stosowaną codziennie jest świadomość i powtarzalność procesu.

Wizualizacja sprawia, że ​​ludzie odnoszą sukcesy, ale również i porażki. Jeśli codziennie widzisz siebie doznającego porażek, staną się one częścią twego życia i odwrotnie. Jeśli będziesz siebie widział, jako człowieka sukcesu, odniesiesz sukces.

Jeśli będziesz koncentrował się na tym, co negatywne, wytrenujesz się w osiąganiu porażek. Natomiast, jeśli koncentrujesz się na sukcesach i je sobie wizualizujesz, wytrenujesz się do osiągania sukcesów.

Kierowana wizualizacja to potężna technika pozwalająca uzyskać to, czego chcesz, czego pragniesz.

Wizualizacja to więcej niż obraz

Wbrew mylnej nazwie, wizualizacja nie ogranicza się tylko do obrazów. Pełna wizualizacja angażuje wszystkie zmysły: wzrok, słuch, dotyk, powonienie, smak. Prawidłowo stworzona wizualizacja angażuje wszystkie zmysły i daje się odczuć przez wszystkie zmysły. Widzisz, słyszysz i czujesz. Angażując wszystkie zmysły w proces wizualizacji zwiększasz po wielokroć jej siłę i skuteczność.

Być może należysz do całkiem szerokiego grona osób, które nic nie widzą, nic nie słyszą, nic nie czują. Jeśli tak, to się nie przejmuj. Jest to standard. Możesz odrzucić błędne twierdzenie, że wizualizacja nie jest dla ciebie, że nie możesz z niej korzystać.

Tak naprawdę wystarczy, ze wiesz, co byś widział, co byś słyszał i co byś czuł. Już to aktywuje procesy umysłowe w wystarczający sposób. Jeśli potrafisz to zrobić na swój sposób, to bez znaczenia będzie, czy coś zobaczysz, usłyszysz lub poczujesz. Tak właśnie wygląda typowa wizualizacja.

Dla skuteczności wizualizacji potrzeba zarówno wyobraźni, jak i emocji. Sam obraz to zbyt mało. Potrzebne jest jeszcze zaangażowanie emocjonalne. Z chwilą, kiedy stworzysz wizualizację i emocjonalnie się w nią zaangażujesz, otrzymasz potężne narzędzie do wprowadzania zmian w swoim życiu. Pamiętaj, że jeśli stworzysz taką żywą wizualizację, zacznie ona działać i jej skutków nie będziesz mógł cofnąć. Dlatego zawsze dobrze się zastanów, co chcesz wizualizować.

Możesz korzystać z wizualizacji każdego dnia

Wielu wybitnych sportowców i ludzi sukcesu stosuje wizualizacje z powodzeniem Może mi uwierzysz na słowo, albo i nie. Możesz przeszukasz Internet, a znajdziesz tam wiele informacji.

Na tym etapie wystarczy, abyś zrozumiał, że każdy może korzystać z wizualizacji i każdy ma zdolność do korzystania z niej. Poważne badania nad wizualizacją wykazały, że wizualizacja zmian we własnym ciele przynosi skutek w postaci zwizualizowanych oczekiwań. To pokazuje, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy umysłem a ciałem. To, co tworzy umysł, znajduje odzwierciedlenie w ciele.

Żebyś jednak nie myślał, że wizualizacja jest panaceum na wszystko. Są też i ograniczenia w wizualizacji. Nie urośniesz o 10 cm więcej, ani też nie pozbędziesz się łysiny. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Możesz za to obniżyć ciśnienie, zmniejszyć krwawienie, kontrolować poziom cukru i wagę oraz wiele innych parametrów ciała.

Zasady wizualizacji

Wizualizacja jest techniką obejmującą wyobraźnię, ciało i umysł. Istotą procesu jest połączenie na linii ciało i umysł. Zawsze, kiedy przystępujesz do tworzenia wizualizacji, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że musi ona angażować wszystkie zmysły. Znaczy to po prostu tyle, że niejako czujesz ją wszystkimi zmysłami i towarzyszą jej emocje.

Wyobraź sobie, że oglądasz fascynujący film, który cię tak angażuje, że niemalże wcielasz się w rolę bohatera. Zaczynasz tak jak on przeżywać wszystko i wszystko czuć swoimi zmysłami.

Najprościej jest uruchomić relacje ciało umysł podczas lekkiego transu. Wystarczy, że znajdziesz sobie spokojne miejsce, zamkniesz oczy i zaczniesz spokojnie oddychać. Kiedy zaczniesz to robić, zaczną pojawiać się, niejako automatyczne, odpowiedzi. Kiedy zacznie się to dziać, oddychaj jeszcze wolniej, rozluźnij mięśnie i obserwuj, co się będzie działo.

W stanie rozluźnienia twoja wyobraźnia zacznie działać, a podświadomość zacznie się otwierać. Zaczniesz uzyskiwać dostęp do pomysłów i wspomnień, do których nie miałeś dostępu podczas normalnej aktywności. Pozwoli ci to zbudować potężną, silną wizualizację.

Zapamiętaj, że wizualizacja jest najskuteczniejsza wówczas, kiedy przejmujesz nad nią kontrolę. W wizualizacji nie masz żadnych ograniczeń, masz dostęp do wszystkich, potrzebnych zasobów. Nie ma rzeczy niemożliwych. Umieszczasz się w centrum wizualizacji i pozwalasz sobie na wszystko. Masz w wizualizacji potężny wpływ na stare, zamierzchłe postawy i wierzenia. Cokolwiek sobie wyobrazisz w wizualizacji, zostanie to zaakceptowane przez twój umysł, a twoje ciało w to uwierzy.

Na koniec chcę, abyś zrozumiał, że za pomocą wizualizacji możesz przejąć pełną kontrolę nad sobą i swoim życiem. Wizualizując tworzysz dużo zmian w swoim wnętrzu. Zdecydowana większość problemów natury psychicznej powstaje wskutek poczucia braku kontroli. Zarówno frustracja jak i stres są przejawem braku wpływu, kontroli nad tym, co się dzieje. Wizualizując, niejako oszukujesz swój umysł, przejmujesz pełną kontrolę i niejako wymazujesz ze swojego umysłu poczucie braku kontroli nad tym, co się dzieje, a w konsekwencji, prędzej, czy później przejmiesz kontrolę nad sobą i tym, co ciebie dotyczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *